ОГЛАСИ

Видео: Еве како се гаснеше пожарот над Охрид

OhridNews TV | OhridNews TV | 20.07.2015 21:40Посети : 4484

Екипите на територијалната професионална противпожарна единица од Охрид, на Националниот парк Галичица, работници од јавните претпријатија во градот, волонтери на Црвениот крст и граѓани, доцна попладнево го ставија под контрола пожарот што избувна денеска во 13.45 ч. на планината Петрино кај месноста викана „Мечкина дупка“. Огнот избил на две локации во близина на далноводите над 110-киловолтната станица која го снабдува Охрид со електрична енергија. Дежурни екипи под полна опрема вечерва остануваат на терен со цел да не се дозволи обновување на пожарот.OhridNews 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833