ОГЛАСИ

Како изгледа бегалската криза на Македонско-грчката граница од небо

OhridNews TV | Охридски Разговори | 22.08.2015 18:16Посети : 2924

Илјадници мигранти се обидуваат да преминат на македонска територија од Грција. Границата е под силно полициско и воено обезбедување поради се поголемиот број мигранти кои доаѓаат од југ. Македонското министерство за надворешни работи упати апел до Европската унија да се вклучи во решавањето на хуманитарната криза. Како изгледа ситуацијата на јужната граница покажуваат овие снимки од дрон на телевизијата "Russia today". Бегалската криза на границата со Грција ја следат бројни медиумски екипи од земјава и светот.OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1157 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833