ОГЛАСИ

Охриѓанката Натали Башоска објави нов видео запис од Њујорк

OhridNews TV | OhridNews TV | 12.09.2015 11:30Посети : 2451

Охриѓанката Натали Башоска која живее во Њујорк, каде што студира филмска режија, деновиве реализираше видео запис за начинот на живот во Кинескиот кварт на Менхетен.Таа вели дека испирацијата за видеото кое е насловено „Amongst Us“ и биле етничките различности и смета дека успела да ги забележи моментите коишто раскажуваат многу за една култура во даден момент.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833