ОГЛАСИ

Уште четири проекции на филмот „Три во едно“ во Охрид

Живот | Филм | 14.09.2015 09:05Посети : 713

Љубителите на филмската уметност вечерва со почеток во 20 часот во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид ќе имаат можност да го погледнат филмот „Три во едно“ на режисерот Коле Ангеловски.


Според најавите кино проекции на овој филм ќе има и на 15-ти, 16-ти и 17-ти септември, исто така почеток 20.00 часот, а влезниците чинат 100 денари.Филмот е урнебесна комедија од три различни приказни на една иста тема:Љубов и Неверство. Сценарио и режија на Коле Ангеловски. Директор на Фотографија е Антонио Божиновски, а во филмот играат актерите: Даниела Иваноска, Зоран Иваноски, Андон Јованоски, Марија Спиркоска Илијески, Наташа Наумоска, Марјан Чакмакоски, Јасмина Мицовска Станкоска, Димитар Црцорски, Катерина Чакмакоска, Виолета Чакарова, Владимир Ѓорѓијоски, Александар Степанулески, Никола Настоски и други.

Дистрибутер на филмот е КТ Филм и Медиа од Скопје.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833