ОГЛАСИ

Видео: Членови на „ЗШ Точак“ од Охрид се искачија на врвот Митикас на планината Олимп

OhridNews TV | OhridNews TV | 02.10.2015 18:35Посети : 3472

Членови на велосипедскиот клуб „ЗШ Точак“ од Охрид во текот на минатата седмица се искачија на врвот Митикас на планината Олимп во Грција.


За искачувањето на врвот кој се наоѓа на 2918 метри надморска висчина, од кои последните 300 метри се карпи е снимено видео кое го објавуваме во прилог.OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833