ОГЛАСИ

Анимираниот филм „Пим и Пом“ пред најмладите охриѓани

Живот | Филм | 05.10.2015 19:00Посети : 863

На кино репертоарот во Центарот за култура „Григор Прличев“ на 7-ми, 8-ми и 9-ти октомври 2015 година ќе се прикажува анимираниот филм наменет за најмладите „Пим и Пом“, синхронизиран на македоски јазик.Во филмот чиј режисер е Глорија Смит станува збор за пријателството помеѓу импулсивните и авантуристи Пим и  Пом кои се обидуваат да го најдат патот дома.


Проекциите на филмот ќе започнуваат во 18 часот, а влезниците чинат 100 денари.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833