ОГЛАСИ

АСП Пак победник на турнирот „Вевчани Куп 2015“

Спорт | Охрид | 29.11.2015 01:08Посети : 3148

Екипата на АСП Пак го освои првото место на турнирот во мал фудбал „Вевчани Куп 2015“. „Виолетовите“ во големото финале со 5-2 го совладаа тимот на Хотел Климетица.Финалниот натпревар кој се одигра пред полни трибини започна одлично за АСП Пак кои преку Ѓоргиески поведоа со 1-0. „Жолтите“ со два погодоци возвратија и на одмор заминаа со позитива од 2-1. На стартот од вториот дел Ѓоргиески носи егал на семафорот, а Кочоски одновно предност за АСП Пак. Во финишот од мечот Маркоски ја дуплираше предноста, а точка на финалето стави Ѓоргиески со третиот погодок.Третото место на турнирот во мал фудбал „Вевчани Куп“ му припадна на Мистер И кој во малото финале по изведувањето на пеналите го совлада тимот на Топ Маркет.Измеѓу мечевите за одличјата на турнирот во Вевчани ветераните одиграа ревијален натпревар во кој подобар со 2-1 беше тимот на Дримкол.Учесниците во финалните натпревари покрај парични награди добија ваучаери од стоматолошката ординација „Др. Баткоски“ која беше главен спонзор и иницијатор на турнирот во Вевчани.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833