ОГЛАСИ

Кошарски учинок на Манасков на дуелот Вардар - Струмица во СЕХА

Спорт | Македонија | 02.12.2015 21:01Посети : 637

Репрезентативното лево крило Дејан Манасков постигна неверојатни 17 голови во победата на Вардар над Макс Струмица (42-27) во 12-та рунда од регионалната СЕХА лига.Доброто отворање на мечот им донесе предност на „црвено црните“ во првите десет минути. На полувремето „вардарци“ заминаа со плус пет (20-15).

Избраниците на Раул Гонзалес продолжија во исти ритам во вториот дел, а струмичките ракометари не го издржаа темпото и на крајот претрпе убедлив пораз од 15 голови разлика.

Манасков со 17 голови беше најпрецизен, а по него следуваа Душебаев и Циндриќ со по шест голови.

Седмата победа во десеттиот меч во СЕХА лигата го искачи македонскиот првак на третата позиција на табелата.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833