ОГЛАСИ

Дрим тим од играчи избркани од Жозе Мурињо

Спорт | Свет | 03.12.2015 10:05Посети : 865

Португалскиот стратег Жозе Мурињо по многу работи е специјален како што се нарекува, а една таква особина е немилосрдноста кон играчите кои нема да ги послушаат неговите совети.Светските медиуми составија екипа која наликува на дрим тим од избркани играчи од Мурињо и може слободно да му конкурира на водечките во Премиер лигата и останатите национални првенства.

На голот се наоѓа Петр Чех кој по доаѓањето на Тибо Куртоа се најде во немилост и одлучи да замине во градскиот ривал на Челси, Арсенал.

Во одбраната се Бертранд, Давид Луиз, Брума и Енди Кол. Средината на теренот ја сочинуваат Есиен, Лампард, Шурле, Де Брујин и Хуан Мата додека во нападот се наоѓа Лукаку.

Во составот немаше место за Хуан Квардадо и Филипе Луис кои се најнови жртви на Мурињо.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833