ОГЛАСИ

Билиќ : Ќе биде многу тешко против досадниот Јунајтед

Спорт | Свет | 03.12.2015 16:40Посети : 577

Хрватскиот стручњак Славен Билиќ со тимот на Вест Хем сезонава славеше против Арсенал, Ливерпул, Манчестер Сити и Челси, а последниот ривал Манчестер Јунајтед им е противник во 15-та рунда од Премиер лигата.„Чеканите“ со евентуален триумф над „црвените ѓаволи“ ќе комплетираат пет победи над екипите од големата петторка во Премиер лигата нешто што до сега на никој не му успеало.

Екипата од Лондон има сериозни проблеми пред гостувањето на Олд Трафорд поради повредите на главните играчи Димитри Пајет и Диафра Сако.

- Јунајтед е сосема друг од оној во ерата на Сер Алекс Фергусон кога ги мелеше противниците. Сега победуваат тесно, со малку голови, но сепак и тие се бројат. Некој ќе рече дека се досадни, а против такви екипи се игра најтешко. - рече Билиќ.

„Ѓаволите“ се третопласирани на табелата додека „чеканите“ осмопласирани пред дуелот в сабота во 16 часот.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833