ОГЛАСИ

Поетско читање во чест на Свети Климент

Живот | Книга | 04.12.2015 07:45Посети : 774

НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид во понеделник на 7-ми декември 2015 година ќе организира Потеско читање во чест на Свети Климент.


Ќе бидат прочитани одбрани песни од македонски поети од страна на актерот Ивица Цонев.


Поетското читање ќе се одржи „Прличева одаја“ со почеток во 12 часот.
 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833