ОГЛАСИ

„Галебите“ во нов лов на три бодови во Втората лига

Спорт | Охрид | 04.12.2015 10:14Посети : 347

Кошаркарите на Охрид во седмата рунда од Втората кошаркарска лига на гостински терен против Академија ФМП ќе ловат нови три бодови.Охриѓани со квалитетот и досегашниот скор во лигата се изразити фаворити во дуелот со „академците“, но тоа треба да го потврдат на теренот.

„Галебите“ се подготвени за игра и со секој триумф се се` поблиску до титулата од есенската полусезона во Втората лига.

Двојки : Водњански Лисици - Ангели, Тетекс - Гостивар, Академија ФМП - Охрид, Шкупи - Радовиш, Вардар - Пелистер.

Табела : Охрид 12 бодови, Пелистер 11, Вардар 10, Гостивар 10, Водњански Л. 9, Тетекс 8, Академија ФМП 8, Ангели 8, Шкупи 7, Радовиш 7.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833