ОГЛАСИ

Мурињо го посакува, а Ибра има друга желба

Спорт | Свет | 04.12.2015 11:10Посети : 444

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо во својот тим Челси го посакува Златан Ибрахимовиќ кој пак има желба богатата кариера да ја заврши во Наполи.Мурињо и Ибрахимовиќ имаа плодна соработка во Интер освојувајќи титули во Серија А пред шведскиот репрезентативец да замине во Барселона.

- Ибрахимовиќ ми рече дека сака кариера сака да ја заврши во Наполи, но голема пречка за тоа е првиот човек на Наполи, Де Лаурентис. - изјави менаџерот на Швеѓанецот, Мино Раиола.

Интерес за потписот на Ибра покажува и екс клубот Милан, а неговото име се поврзуваше и со Манчестер Јунајтед.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833