ОГЛАСИ

Србите против Македонија на ЕП без првиот „бомбардер“

Спорт | Свет | 04.12.2015 11:34Посети : 633

Ракометната селекција на Србија без првата виолина Момир Илиќ во составот ќе настапи на Европското првенство во Полска на почетокот од следната година.Левиот бек има скршеница на шутерската рака со која се здоби во дербито меѓу неговата екипа Весрпрем и Пари Сент Жермен во Лигата на Шампиони.

Тој и покрај тешката повреда брилираше во дербито и учествуваше со десет голови во триумфот на неговата екипа 28-20.

Отсуството на Илиќ ќе биде голем хендикеп за србите кои се наоѓаат во група со домаќинот Полска, Македонија и Светскиот шампион Франција.Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833