ОГЛАСИ

Непопуларно реми на Олд Трафорд, Сити немоќен на Британија (видео)

Спорт | Свет | 05.12.2015 18:05Посети : 312

Екипите од Манчестер, Јунајтед и Сити освоија само бод во 15-та рунда од Премиер лигата. „Црвени ѓаволи“ ремизираа (0-0) со Вест Хем на Олд Трафорд додека Сити претрпе пораз од Стоук 2-0.Големи три бода за тимот на Стоук донесе австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ кој ги постигна двата погодоци по асистенциите од Шаќири.Јунајтед одново не најде начин да ја затресе мрежата на противникот и незаслужи ништо повеќе од бод на дуелот со „чеканите“.

Резултати : Мен Ју - Вест Хем 0-0, Стоук - Мен Сити 2-0, Свонси - Лестер 0-3, Арсенал - Сандерленд 3-1, Саутемтпон - Астон Вила 1-1, Ватфорд - Норвич 2-0, ВБА - Тотенхем 1-1, Челси - Норвич.

Табела : Лестер 32, Арсенал 30, Мен Сити 29, Мен Ју 29, Тотенхем 26, Вест Хем 23...Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833