ОГЛАСИ

Реми со Барселона на дебито на Гери Невил во Шпанија (видео)

Спорт | Свет | 05.12.2015 22:37Посети : 461

Екипата на Валенсија успеа да извлече бод против Барселона ремизирајќи (1-1) пред своите гледачи во 14-та рунда од Ла Лига.Фудбалерите на Валенсија со ремито му посакаа топло добре дојде на Гери Невил кој имаше официјално деби на клупата.

Домаќините со погодокот во 86-та на Санти Мина го анулираа водството на гостите кое го стекнаа преку Луис Суарез во 59-та минута.
Претходно, успешно своите задачи во 14-та рунда ги одработија Реал и Атлетико Мадрид совладувајќи ги Гетафе (4-1) и Гранада (2-0).

Градските ривали од Мадрид на табелата заостануваат два, односно четири бодови од лидерот Барселона.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833