ОГЛАСИ

Мурињо : Очигледно имаме проблем

Спорт | Свет | 06.12.2015 09:20Посети : 615

Фудбалерите на Бурнмаут ги однесоа бодовите од Стемфорд Бриџ победувајќи го актуелниот првак Челси со 1-0. За „сините“ поразот од Бурнмаут е осми сезонава во вкупно 15 одиграни мечеви во Премиер лигата.- Се надевав дека ќе влезе во некоја победничка серија, но претрпевме пораз и многу се разочарав. Имавме многу шанси, но ниту една нив не искористивме што очигледно е нашиот најголем проблем. Напаѓачите се добри, но за сега не си ја исполнуваат нивната работа да постигнуваат голови. - рече Мурињо.Тој додаде дека Челси нема да купува играчи во зискиот преоден рок туку ќе мора да воигра овој тим кој лани ја освои шампионската титула.

Челси со 15 бодови се наоѓа на 14-та позиција на табелата, два помалку од Бурнмаут кој се наоѓа над „цртата“.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833