ОГЛАСИ

Металург со пораз се прости од ЛШ

Спорт | Свет | 06.12.2015 16:52Посети : 307

Екипата на Металург со пораз се прости од Лигата на Шампиони откако загуби во Норвешка од тимот на Елверум 29-23 (15-7).Брилијатното второ полувреме на „металурзите“ не беше доволно да се надополни негативата од првото кое заврши со плус осум за домаќините.

Овогодинешниот настап во елитата Металург го заврши со две победи и осум порази на последното место во Д групата.

По елиминацијата од ЛШ, Металург сите сили ќе ги насочи кон националниот шампионат каде допрва престојат клучните натпревари за излез во Европа следната сезона. 


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1239 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833