ОГЛАСИ

Судиите кумуваа на поразот на Ангелески во „Фајт најт“ борбите

Спорт | Охрид | 08.12.2015 16:29Посети : 782

Браќата Марјан и Никола Ангелески од Охрид претрпеа порази на „Фајт најт 1“ борбите кои се одржаа во хрватскиот град Сплит.Подобар од Никола беше Лука Томиќ кој со технички нокаут во првата рунда го совлада помладиот од браќата Ангелески.

Постариот, Марјан претрпе судиска непревда откако победата буквално му беше поклонета на Тони Чатипатовиќ.

Тој во првата рунда го сруши на земјата противникот, но во останатите две неправедно беше казнуван со одземање на бодови поради наводно држење по што го загуби мечот.


Учеството на овој турнир со меѓународен карактер е ново призание за работењето и залагањето на клубот „Фајт Мастер“ кој функционира успешно во Охрид.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1235 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833