ОГЛАСИ

Рита Ора го тужи Џеј Зи

Занимливости | Свет | 19.12.2015 09:20Посети : 776

Рита Ора поднесе тужба против сопствената издавачка куќа поради несогласувањата со Џеј Зи. Имено, пејачката на 18 години потпиша договор со оваа издавачка куќа. Сега сака да го раскине договорот, бидејќи тврди дека не ги испочитувале правилата на која се обврзале во наредните седум години. 


Во тужбата која ја поднесе во високиот суд во Лос Анџелес, пејачката тврди дека била запоставена од страна на компанијата кога менаџментот на раперот се повлекол и работите ги превзел Тајлад, оставајќи ја со помалку средства. Кога Рита потпишала, „Roc Nation“ и нејзините извршни директори биле многу ангажирани околу неа како изведувач. На крајот Рита остана сама, без посебен контакт со било кое лице во компанијата. Нема објавено албум од дебито во 2012 година и е нестрплива да ги објави своите снимени песни и конечно да ги усреќи обожавателите.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833