ОГЛАСИ

Папата повика на солидарност со мигрантите и бегалците

Вести | Свет | 25.12.2015 15:01Посети : 330

Папата Франциско за време на неговото традиционално обраќање за божиќ повика на солидарност со мигрантите и бегалците. Тој говорејќи од балконот на базиликата свети Петар во Рим истакна дека господ ќе им се одолжи на сите личности и земји кои несебично работат за да обезбедат поддршка и престој за мигрантите и бегалците.


Над милион мигранти и бегалци пристигнале годинава во ЕУ.


OhridNews


извор РСЕ

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833