ОГЛАСИ

„Патување на Дедо Мраз“ за најмладите охриѓани

Вести | Охрид | 26.12.2015 08:35Посети : 701

„Патување на Дедо Мраз“ е насловен предновогодишниот концерт кој ќе се одржи утре на 27-ми декември 2015 година во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид.Во рамки на програмата која е наменета за најмладите ќе настапат балетското студио „Визави“, дечињата од градинката „Јасна Ристеска“, Распеано Рибарче и Дедо Мраз.


Концертот ќе започне во 12 часот, а влезниците чинат 50 денари.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833