ОГЛАСИ

Кркиќ и Арнаутовиќ му го загорчија животот на Ван Гал (видео)

Спорт | Свет | 26.12.2015 15:36Посети : 505

Екипата на Стоук со 2-0 го совлада Манчестер Јунајтед на „Британија“ стадионот во првиот натпревар од колото на „Боксинг деј“.Домаќините во 19-та минута поведоа со голот на Бојан Кркиќ, а седум минути подоцна го дуплираа водството со голот на Марко Арнаутовиќ.
„Црвените ѓаволи“ создадоа само една прилика за погодок, но голманот Бутланд со фантастична парада го скроти ударот на Маруоне Фелаини.


После овој пораз трети во серија дополнително се закомпликува ситуацијата на Луис ван Гал на Олд Трафорд која може да резултира со отказ.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833