ОГЛАСИ

Фото: Најмладите охриѓанчиња го разиграа градскиот плоштад

Вести | Охрид | 26.12.2015 19:30Посети : 2111

Предновогодишната атмосфера која деновиве започна да се чувствува низ охридската чаршија и градскиот плоштад, денеска беше збогатена со весела предновогодишна приредба на охридската градинка „Јасна Ристеска“.Со песнички и танцови точки, посветени на Новата година и зимата, пред многубројната публика настапија дечиња од сите возрасни групи. Разиграната приредба беше надополнета и со гостување на Дедо Мраз кој танцуваше заедно со дечињата.


Забавниот настап беше дел од новогодишната програма, што во текот на изминатите денови се реализира на градскиот плоштад во организација на општина Охрид.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833