ОГЛАСИ

Филмови кои доаѓаат во 2016: „Боговите на Египет“ (официјален трејлер)

Живот | Филм | 07.01.2016 13:50Посети : 799

Наскоро во кино салите треба да започне прикажувањето на филот „Боговите на Египет“ со Џерард Батлер во главната улога. Оваа екранизација на митските борби на боговите во кои верувал стар Египет, ја режираше Алекс Пројас познат по филмовите „Јас робот“ и „Гавранот“.


Премиерата на филмот е закажана на 26-ти февруари.


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833