ОГЛАСИ

Обновено: Каде е забавата за дочекот на Стара Нова Година во Охрид?

Вести | Охрид | 12.01.2016 19:15Посети : 3344

Охридските ноќни клубови, ресторани и кафе барови нудат богата програма за прослава на Стара Нова Година-Василица, а охриѓани и туристите може да уживаат во голем број живи свирки и диџеј забави.


Во Lounge bar & boutique hotel „Mister I“ на 13-ти јануари ќе се организира голема забава под маски, а за празничната атмосфера ќе биде задолжен бендот „ЕYE CUE“. Организаторите ветуваат изненадувања за најдобрите маски, а најубавата маска ќе ја добие главната награда: викенд во хотел „Инекс Горица“. Забавата започнува во 22 часот.Одлична забава за Василица најавуваат од лоунџ бар ''NOA''. Дочекот на Стара нова година ќе го разубават Емилија Маринова, Горан Папаз и Филип Стојкоски Зизи со безвременските  хитови од нивниот извонреден музички проект ''Love dance smile'', специјално адаптиран за празничниот настап во ''NOA''. Забавата почнува во 22 часот. Свечен дочек на Стара Нова Година по принципот алакрт со 20 % попуст на храната и пијалаците се организира и во Хотелот „Тино“ во Св. Стефан. Гостите ќе ги забавува групата „Антика“.И Хотелот „Силекс“ организира Свечен дочек на Стара Нова Година Василица со богато празнично мени. За забавата ќе биде задолжен Ефто Пупиноски во придружба на бендот „Селект“.Во празнична атмосфера и препознатлив амбиент Старата нова година можете да ја дочекате и во рестораните ''Белведере '' и ''Билјанини Извори ''.  Добра забава за прославата на Стара Нова Година најавуваат и од „Еспана Клуб“. Забавата започнува во 22 часот.За деталите за овие и другите забави во Охрид, како и за забавните настани кои се случуваат секојдневно, може да се информирате во рубриката „ШТО, КОГА, КАДЕ“ на најчитаниот интернет портал во регионот OhridNews.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833