ОГЛАСИ

Обновено: Укината забраната за тешки товарни возила на Буково

Вести | Македонија | 13.01.2016 17:40Посети : 1056

Забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Охрид – Ресен преку планинскиот превој Буково е укината во 15:50 часот. Околу еден час подоцна укината е и задолжителната употреба на зимска опрема за тешките товарни возила на планинскиот превој Ѓавато.

Забраните за движење на тешки товарни возила на патните правци Гостивар – Кичево и крак Маврово - Дебар, кои беа воведени поради интензивни врнежи од снег, се укинати.

Инаку според последните информации сообраќајот на сите државни патишта се одвива по претежно влажни коловози. Од АМСМ препорачуваат внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.


OhridNewsЗабраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Охрид – Ресен преку планинскиот превој Буково се укинува во 15:50 часот.

УКИНАТА ЗАДОЛЖИТЕЛНА УПОТРЕБА НА ЗИМСКА ОПРЕМА: Задолжителната употреба на зимска опрема за тешките товарни возила на планинскиот превој Ѓавато се укинува во 16:20 часот.

НОРМАЛИЗИРАН СООБРАЌАЈ: Забраните за движење на тешки товарни возила на патните правци Гостивар – Кичево и крак Маврово - Дебар, кои беа воведени поради интензивни врнежи од снег, се укинати.

СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по претежно влажни коловози.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833