ОГЛАСИ

Паричките за Василица во локалната кај Димитрија Вервезоски, Симе Стефаноски, Виолета Лупеска и Елена Терзоска

Вести | Охрид | 14.01.2016 11:25Посети : 3300

Вработените во Локалната самоуправа, традиционално, денес во просториите на Општина Охрид, на заеднички појадок ги бараа василичарските парички. Паричките годинава паднаа кај Димитрија Вервезоски, Симе Стефаноски, Виолета Лупеска и Елена Терзоска.

Традиционално, секоја година на Василица во локалната самоуправа појадокот го организираат оние кај кои паричката се паднала минатата година. Во 2015 среќа да ја најдат паричката имаа Кире Думбалоски, Ернестина Маневска и Ванчо Јованоски.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833