ОГЛАСИ

Заев: Ова не е крај, ова е почеток на крајот на една криминална власт

Вести | Македонија | 15.01.2016 07:50Посети : 536

Ова не е крај, ова е почеток на крајот на една криминална, корумпирана, расипничка и недемократска власт, рече вчеравечер претседателот на СДСМ Зоран Заев, по прес конференцијата на премиерот Никола Груевски, на која најави оставка.

„Човекот кој одлучуваше за живот и смрт, за тоа кој може слободно да живее во Македонија, а кој не. Човекот кој заедно со неговата фамислија, братучедот Мијалков и кумот Ставрески узирпираше се за свое лично богатење, јасно му е дека на тоа денеска му дојде крајот. Никола, ти не си Македонија“, рече Заев.

Тој ги повика македонските граѓани заедно да ја вратат демократијата и слободата во државата.


OhridNews
Извор:„Макфакс“

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833