ОГЛАСИ

Охридските иселеници во Мелбурн организираа хуманитарен собир за Василица

Вести | Охрид | 16.01.2016 09:00Посети : 2658

Охрдското социјално друштво „Свети Наум Охридски“ од Мелбурн, Австралија за дочекот на Старата Нова Година Василица организираше голем хуманитарен собир.
-Ова е еден од многуте хуманитарни собири кои ги организира нашето друштво. Средствата кои беа собрани од оваа хуманитарна акција ќе бидат наменети за помош на социјално загрозените категории во Македонија, велат организаторите.

Инаку хуманитарниот собир се одржал во познатиот ресторан „Емералд“, а за забавата на гостите задолжена била фолк пеjачката Андријана Алачки, во придружба на бендот „Соната“. Со Алачки настапиле и интерпретаторите на македонска музика Фазли Луика и Климент Ангелоски.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833