ОГЛАСИ

Охриѓанката Натали Башоска објави интересно видео за зависноста од смартфони

OhridNews TV | OhridNews TV | 25.02.2016 19:20Посети : 4038

Охриѓанката Натали Башоска која живее во Њујорк, каде што студира филмска режија, деновиве објави интересен видео запис на кој може да се види колку во денешно време луѓето се окупирани и зависни од смартфоните.Испирацијата за видеото кое е насловено „This is a video of you“, Башоска ја црпи од секојдневието на луѓе од различни генерации. Видеото е снимено на повеќе јавни локации во Њујорк.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833