ОГЛАСИ

Последното видео интервју на спортската легенда Александар Леко Радич на OhridNews

OhridNews TV | OhridNews TV | 17.06.2016 14:01Посети : 2033

Во 87та година од животот, ноќеска нешто по полноќ во Охрид почина спортската легенда Александар Леко Радич, таткото на маратонското пливање и творецот на плејада врвни пливачи и спортисти.


Во едно од последните интервјуа што го реализира екипата на OhridNews, Леко Радич, тогаш добитник на Свети Климентовата награда за животно дело, зборува за својот живот, спортската кариера и неговата најголема љубов пливањето.OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833