ОГЛАСИ

ЕП: Шок и неверување, солзи и простување од националниот дрес во Хрватска

Спорт | ЕП 2016 | 26.06.2016 07:02Посети : 2002

Хрватите во осминафиналниот дуел со Португалија на своја кожа уште еднаш ја осетија горката страна на фудбалот примајќи погодок во 117-та минута кој значеше елиминација од понатамошните настапи на Европското првенство.„Коцкастите“ после завршување на мечот во кој беа благи фаворити беа во тотален шок со солзи во очите исто како и 2008 година по елиминацијата од Турција тогаш во 1/4 финалето на пенали.


На средбата со новинарите по осминафиналниот натпревар од хрватската фудбалска селекција се прости Дарио Срна кој долги години ја носеше капитенската врвца.


И тој како и другите играчи тешко ја поднесоа елиминацијата која сруши уште еден сон и уште една шанса за една од најдобрите генерации во хрватскиот фудбал.


ЕП: Полска, Велс и Португалија во осминафиналето (видео)


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 193 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833