ОГЛАСИ

Кој погодок е најубав на ЕП (видео)

Спорт | ЕП 2016 | 11.07.2016 15:06Посети : 1118

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) ги издвои петте голови од кои ќе биде одбран најубавиот на Европското првенство што се одржа во Франција.Најубавиот погодок ќе го изберат гледачите односно љубители на фудбалот преку гласање на официјалната страна на УЕФА (ТУКА).

Во потесниот избор се најдоа многу убави, атрактивни и важни погодоци затоа изборот е многу тежок.

Предлози:

1. Гера (Унгарија - Португалија)

2. Шаќири - (Швајцарија - Полска)

3. Робсон Кану - (Велс - Белгија)

4. Роналдо - (Португалија - Велс)

5. Едер - (Португалија - Франција)


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833