Денеска, околу 12.40 часот во Скопје, на автобуската постојка „Рекорд“, со нож било нападнато 17-годишно момче. Според информациит еод МВР, момчето било нападнато од две лица и прободено со остар предмет во пределот на стомакот.

Со возило на Итна медицинска помош е префрлен во ГОБ Св.Наум Охридски. Се работи на расчистување на случајот.

OhridNews