СВР Охрид поднесе кривична пријава против 31- годишен поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предивикување општа опасност“. Минатиот викенд, околу 2 часот, во кафе бар во Охрид пријавениот испуштил хемиско средство, по што веднаш го напуштил локалот.

Притоа било предизвикано печење во очите и тешко дишење на присутните гости во кафе барот.

OhridNews