Sky Corner

2020-10-08 20:45 - 2020-10-08 23:00

Пред македонската фудбалска репрезентација е историскиот натпревар со соседот Косово, за пласман во финалниот бараж за пласман на Европското првенство, што ќе се игра  в година.

Иако трибините ќе останат празни поради актуелната здравствена криза, навивачите ќе бидат со својата репрезентација. А таа најдобро се бодри во друштво. Мечот Македонија – Косово гледајте го во одличниот амбиент на „Скај Корнер“ со извонредната понуда, креирана само за фудбалските сладокусци.

Време е за Европско!