Фудбалерите на Охрид ги прокнижија првите бодови на гостински терен победувајќи ја Дрита во Боговиње со минимални 1-0 (0-0). Творци на погодокот вреден победа беа Александар Целески и Игор Клечкароски. Тандемот во 73-та минута во два потези го матираше домашниот состав за водство од 1-0. Екипата издржа до крај и запиша огромни три бодови на контото на второлигашката табела.

OhridNews

Втора МФЛ: „Рибарите“ го освоија целиот плен против Дрита!

Гоце Толески: Фудбалерите беа на ниво, заслужена гостинска победа