Едно лице загина денеска, а повеќе се повредени на лет на Сингапур ерлајнс по „големи турбуленции“ додека се движеше од Лондон кон Сингапур пред да биде пренасочен кон Бангкок, соопшти компанијата.

Можеме да потврдиме дека има повредени и една жртва во Боингот 777-300ER. Во авионот имало вкупно 211 патници и 18 членови на екипажот, објави авиокомпанијата на Фејсбук.

OhridNews

фото. МИА