You searched for 1 - OhridNews
Времето денес во Охрид сончево со температура до 19 степени

19.05.22 08:31

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец Поради разведрувањето утринските температури ќе бидат ниски за овој период од годината Минималната температура ...

Нови 96 случаи со Ковид-19, 2 во Охрид

18.05.22 15:38

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 1314 тестови, а регистрирани се 96 нови случаи со КОВИД-19 и 88 оздравени пациенти Во теко...

Васоски можен наследник на Канатларовски на репрезентацијата до 21 година

18.05.22 15:04

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година во јуни ги очекува двата завршни натпревари во евроквалификациите, по кои може да добие нов селектор и Драган Канатларовски да...

Пристигна првата група од 155 туристи од Холандија во Охрид, најава за туристи и од Велика Британија

18.05.22 11:25

Пристигна првиот чартер од ТУИ Холандија за 2022 година денес на охридскиот аеродром со 155 туристи Најавено и организирано пристигнување на туристи од Велика Британија За разли...

Лига Европа: Над 5.000 полицајци ангажирани за утрешното финале во Севиља, во градот доаѓаат 150.000 навивачи

17.05.22 16:14

Повеќе од 5000 полицајци се во состојба на готовност во Севиља во очекување во градот да пристигнат огромен број фудбалски навивачи од Германија и Шкотска за утрешното финале во...

Прекин во водоснабдувањето на улицата „15-ти Корпус“

16.05.22 16:44

Прекин во водоснабдувањето на улицата „15-ти Корпус“ поради настанат дефект информираат од ЈП Водовод Охрид Поради настанат дефект – пукната цевка со профил ф110, денес од...

Божо Анџелиќ е новото засилување на РК Вардар 1961

16.05.22 14:37

Црногорскиот репрезентативец, Божо Анџелиќ, е новото засилување за Вардар Тој игра на позиција на среден бек и во Вардар доаѓа од унгарски Ференцварош каде настапува од 2018 год...

Шаќири: Се приближуваат ставовите со СОНК, се бара начин учебната година да заврши на 10 јуни

16.05.22 12:20

Остварен е уште еден состанок денес со СОНК и ги приближуваме ставовите рече министерот за образование и наука Јетон Шаќири, одговарајќи на новинарско прашање во Охрид каде прис...

Приведени 11 лица од Скопје и едно од Охрид, полицијата пронашла дрога при контроли во угостителски објекти

14.05.22 12:40

Во текот на 13/14052022 од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, во содејство со полициски службеници од Единицата за интервентна п...

Ѓоковиќ на триумф до јубилејна 1.000-та победа

14.05.22 12:10

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ по два исцрпувачки сетови кои понудија фантастичен тенис го совлада Канаѓанецот Феликс Оже – Алиасим (7-5, 7-6) и обезбеди полуфинале на...