You searched for 1 - OhridNews
Куче-домашен миленик нападна 14-годишно девојче

12.12.18 10:32

39-годишен охриѓанец, вчера, во СВР Охрид пријавил дека неговата 14 годишна ќерка, била нападната од куче-домашен миленик, на улицата „Железничка“, информира портпаролот на СВР ...

Почна продажбата на влезниците за спектаклот на годината во Охрид „Зимска бајка 2018“!

12.12.18 10:12

Влезниците за најочекуваниот културно забавен настан во Охрид, „Зимска бајка 2018“, во продажба ќе бидат пуштени денеска, 1212 од 12 часот само во Топ Маркет – Ориент, кај Чинар...

Терористички напад во Стразбур – убиени најмалку четири, а ранети 12 лица

12.12.18 10:02

Четири лица загинаа, а 12 се повредени во нападот во Стразбур, за кој надлежните сметаат дека е терористички чин Напаѓачот е идентификуван како 29-годишен маж, а неговиот стан п...

Свети 15 свештеномаченици тивериополски

11.12.18 09:30

За време на владеењето на императорот Јулијан Отстапник бил извршен страшен прогон на христијаните Пред ваквата опасност од Никеја во Тивериопол (денешна Струмица) побегнале епи...

Најдоброто во Охрид доаѓа на крајот од 2018: Спектаклот на годината „Зимска бајка“ на 22-ти декември!

10.12.18 15:12

Спектаклот на годината во Охрид, новата „Зимска бајка 2018“ со најдобриот хумор и стилска музика,  ќе се случи на 22 декември, сабота, со почеток во 20 часот, на тематски дизајн...

2018 година, една од најуспешните на ОФС Охрид

10.12.18 08:22

Завршувањето на фудбалска сезона, oзначи сумирање на успесите и сработеното од Општинските фудбалски сојузи, екипите и другите тела кои се дел од македонскиот фудбал Годината во...

Даночните шалтери на УЈП за регистрација на е-ГДП-ПДД за 2018 година ќе работат и викендов

08.12.18 00:30

Даночните шалтери на Управата за јавни приходи за регистрација на електронска годишна даночна пријава, е-ГДП-ПДД за 2018 година, ќе работат и денеска (сабота), информира Владата...

Денес онлајн е речиси секој граѓанин на земјата, а интернетот е прв извор на информации. Се почна пред 12 години!

07.12.18 07:00

Во 2006 година само околу 10 проценти од населението во Македонија сурфаше на интернет Традиционалните медиуми беа се’ уште главен извор на информирање, а онлајн медиуми в...

Ф1: Мексико и САД ги заменија местата, ФИА го објави календарот на трки за 2019 година

06.12.18 13:52

Новата сезона во Формула 1 ќе започне во Австралија, ќе заврши во Абу Даби, а единствена промена е менувањето на датите на трките во Мексико и САД Трката за голема награда на Ме...

Јавна расправа за фискалната стратегија и нацрт програмите за 2019

06.12.18 13:36

Од локалната самоуправа информираат дека во вторник, 11-ти декември, во големата општинска сала ќе се одржи јавна расправа за фискалната стратегија и нацрт програмите за буџетот...