Центар за култура „Григор Прличев“

2021-03-19 19:00 - 2021-03-19 20:30

Кино проекции Петок 19.03.2021 година, почеток 19:00 часот, цена на карта 100 денари, ГОЛЕМА САЛА!

Картите се пуштени во продажба на билетарата при НУЦК “Григор Прличев” – Охрид.

Телефон за резервации 046/261-063.

СОГЛАСНО ЗДРАВСТВЕНИТЕ ПРОТОКОЛИ СО ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА ПУБЛИКА!

Кратка содржина: Приказната е за Алекс, ученик кој добива нинџа кукла од неговиот чичко Стјуарт по патувањето во Тајланд. Алекс наскоро сфаќа дека чудната шарена кукла со копчиња неместо очи е всушност жива и може да му помогне да се заштити од насилниците на училиште. Меѓутоа, кога Алекс одлучува да возврати на услугата, тој открива дека нинџа куклата е опседната и дека тој има мисија да ја одмазди.

Година: 2018
Режија: Андерс Матесен
Времетраење: 81 мин
Земја: Данска
Жанр: Анимација, Комедија,

Дистрибутер: Катавеј ДООЕЛ