СВР Охрид поднесе кривична пријава против 60-годишно лице од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

 

Пријавениот во филијала на банка во Охрид на банкарскиот службеник му дал 7.000 денари во апоени од по 500 и 1000 денари, меѓу кои имало една фалсификувана банкнота од 500 денари.  

OhridNews