На граничниот премин „Ќафасан“, вчера, при контрола на 46-годишно лице од Република Албанија, било утврдено дека се наоѓа на стоп листата по барање од СМПС-Интерпол Скопје.

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка. 

OhridNews