Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски информира дека вчера, во 16.15 часот, на улицата „7 ноември“ во Охрид, нарушен бил јавниот ред и мир со физички напад од едно лице врз  61-годишен охриѓанец.

СВР Охрид презема мерки за расчистување на случајот.

OhridNews