SRC BIljanini Izvori

2019-11-30 13:00 - 2019-11-30 15:00

Фудбалскиот клуб Охрид, активно ќе се приклучи во мисијата за собирање на потребните финансиски средства за лекувањето на охриѓанецот Трајан Целески-Тачо во Италија.

По тој повод, клубот одлучи сите средства од билетите од претстојниот второлигашки дуел со Кадино кој се игра в сабота во 13 часот да ги уплати на сметката од неуморниот борец и љубител на спортот

Дојдете на стадион, навивајте за Охрид и донирајте за Тачо!

OhridNews