Сончево време со мала умерена локална облачност не очекеува во текот на денот. Ќе дува умерен ветер од северен правец, а максималната дневна температура во Охрид ќе достигне 17 степени Целзиусови.

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, сончево и суво време со благ пораст на дневните температури не очекува и во текот на наредните неколку денови

OhridNews