Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, од денес, 95 октанскиот бензин поевтинува за половина денар, 98 октанскиот ќе се продава по иста цена, а дизелот е поскап за 0,5 денари.

Според тоа, ЕУРОСУПЕР БС95 се продава за 66,5 денари по литар. ЕУРОСУПЕР БС 98 останува по цена од 69 денари за еден литар, додека ДИЗЕЛОТ чини 51,5 денари за еден литар.

OhridNews