Корона кризата се уште силно се чувствува во најтуристичкиот град во земјата, но охридските угостители и пркосат со креативни решенија и попусти, одржувајќи се во кондиција.

Бистро „Корнер“ по рестартирањето на  шалтер услугата за носење, подготви уште едно пријатно изненадување. Неодоливите вафли, бургери, сендвичи, панини, салати, бурита… освен што сега повторно се достапни со достава до вашиот дом, доаѓаат и со екстра изненадување. За сите нарачки направени еден ден претходно следи попуст од 10%.

Бистро „Корнер“ работи на принципот услуга на шалтер и достава до дома од 08 до 18 часот.

OhridNews