You searched for 1 - Page 11010 of 11417 - OhridNews
Шекеринска во Струга и Охридско

18.05.08 07:10

Лидерот на СДСМ, Радмила Шекеринска пред одржувањето на централнииот митинг во 5-та изборна единица на коалицијата „Сонце“ вечерва во Охрид,  ќе ги посети општините  Струга и Де...

Видео : “Морнарите“ го освоија ФА Купот ! !

18.05.08 06:17

Премиер лигашот Портсмут прв пат по 1939 година стигна до трофејот во англискиот ФА Куп Стрелец на шампионскиот погодок за минималната 1-0 победа над Кардиф беше Нванко Кану во ...

Прва МФЛ : Штрајкувачите се враќаат на терен !?

18.05.08 05:46

По сугестијата на легендата Дарко Панчев, “професионалците“ во тимот на Вардар ќе се вратат на Градски да го одиграат дерби мечот против соседот Работнички Отакако е решени се п...

Куп Финале : Металург – Вардар ! !

18.05.08 03:21

Метарлуг – Вардар Про е финалето во националниот куп Во полуфиналните пресметки, Металург со 38-28 ја совлада Преспа, додека Вардар го елиминираше Пелистер совладувајќи го...

Фатен после 43 години бегство

18.05.08 00:30

Американецот Вили Паркер, кој пред 43 години избегал од затвор во Марланду, ватен бил во петокот и ќе биде вратен на отслужување на казната Паркер бил осуден за вооружен грабеж,...

Со такси превезувале половина тон украдено овошје

18.05.08 00:29

Провалиле во конкурентската фирма и ја украле комплетната залиха на грозје Двајца румунци сакале да ја ослабнат конкуренцијата Биле фатени откако мповикале три такси возила за д...

Вагони од подземната железница ќе станат гребени во атланскиот океан

18.05.08 00:28

После четири децении превоз на милиони жители на Њујорк, 344 вагони од подземната железница сега се дом на риби Стаите вагони во петокот се фрлрни во атланскиот океан покрај оба...

Изнајмување на проститутка без дозвола ќе биде прекршок

18.05.08 00:27

Клиентите на проститутките во Холандија, можеби наскоро ќе треба да ги проверуваат нивните работни дозволи Холандската влата сака посилно да се справи со илегалните давателки на...

Писма: Hollywood & Ohriwood

18.05.08 00:10

Охрид е Македонскиот Holywood Со претседателски сопруги Од 17 централни европски држави Во Охрид има селанки со домашни цреши Со домашно сирење и планински чај Од Горно Лакочере...

Очекувано ! !

17.05.08 22:09

Очекувани резултати во 32 коло од Втората МФЛ На две кола пред крајот екипите на Турново и Металург се нови прволигаши Турново со “седмица“ го почасти Охрид, додека по поразот н...