You searched for 1 - Page 2 of 11420 - OhridNews
Михајловски официјално го презеде РК Вардар 1961

04.06.20 15:49

Двократниот европски шампион со ново име Вардар 1961 и нов претседател Михајло Михајловски ќе ја започне новата ера Паричниот влог и основната главнина е 25000 евра, а Михајло М...

120 нови случаи на коронавирус

04.06.20 12:59

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 953 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-67, Куманово-19, Штип...

101 нов случај на Ковид 19, од кои еден во Охрид и четворица починати

03.06.20 13:40

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 974 тестирања, а регистрирани се 101 нови случај на ковид-19 и тоа во: Скопје-59, Куманово-12, Штип...

Во Охрид 13 во Струга двојно повеќе казни за неносење заштитна маска, но и отпор кон полицијата

03.06.20 13:33

Според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид, моментно во изолација се 106 лица (Охрид-37,Струга-58,Кичево-11), а извршени се вкупно 75 контроли Во самоизола...

Ф1: Пилот позитивен на коронавирусот ќе биде заменат, трката нема да биде откажана

03.06.20 12:38

Организираторот на Формула 1 трктите, ФИА излезе со соопштение дека во случај пилот или претставник од екипата да биде заразен со коронавирусот ќе биде заменат или отстранет од ...

Поднесени 27.100 барања за користење на мерките за финансиска поддршка за месец мај

03.06.20 10:41

Заклучно со вториот ден од јуни, од страна на работодавачите и самовработените лица поднесени се вкупно 27100 барања за користење на мерките за финансиска поддршка за месец мај ...

Барселона криела позитивни фудбалери и тренери на Ковид -19

03.06.20 10:35

Екипата на Барселона се врати во полн тренажен процес и се подготвува за рестартирањето на сезоната во Шпанија, но весникот „АС“ во јавноста изнесе шокатни детали поврзани со кл...

Ф1 ќе стартува од Австрија

02.06.20 15:43

Шампионатот во Формула 1 ќе започне на 5 јули ФИА потврди датуми на осум трки од кои по две ќе се возат во Австрија и Велика Британија Сезоната во „најбрзиот циркус“ ќе започне ...

Прес на министерот за здравство Венко Филипче во 15 часот

01.06.20 14:48

Во 15 часот ќе почне прес конференцијата на министерот за здравство Венко Филипче на која министерот ќе ја информира јавноста за најновата состојба со коронавирусот во земјава...

Нови 89 случаи на коронавирус, 7 починати, 17 излекувани

01.06.20 13:35

Во последните 24 часа се направени 727 тестирања, а регистрирани се 89 нови случаи на ковид-19 По градови: Скопје 35, Куманово 12, Штип 27, Прилеп 1, Тетово 7, Гостивар 1, Струм...